درخواست 8 هزار شرکت برای نصب Microsoft SQL Server بر روی لینوکس

image شهریور, 1396 اخبار

نرم‌افزار مدیریت پایگاه داده‌ی مایکروسافت یعنی SQL Server از محبوبیت زیادی بین کاربران برخوردار است. به تازگی این شرکت عنوان کرده که نسخه‌ای از این نرم‌افزار را برای سیستم عامل لینوکس عرضه خواهد کرد. به تازگی آماری منتشر شده که نشان می‌دهد حدود ۸ هزار شرکت برای دریافت این نسخه از نرم‌افزار ثبت نام کرده‌اند.

Microsoft SQL Server را می‌توان محبوب‌ترین نرم‌افزار مدیریت پایگاه داده نامید. تیم‌ها و شرکت‌های زیادی از این نرم‌افزار برای مدیریت دیتابیس خود استفاده می‌کنند. به تازگی مایکروسافت اعلام کرده که قصد دارد این نرم‌افزار را برای سیستم‌عامل لینوکس (که آن هم در بین کاربران و کمپانی‌ها محبوبیت بالایی دارد) عرضه کند. این خبر باعث خوشحالی بسیاری از کاربران و شرکت‌ها شد به طوری که تا کنون گزارش ثبت نام حدود ۸ هزار شرکت برای دریافت این نسخه ثبت شده است.

تاکشی نوموتو (Takeshi Numoto) معاون بخش کلاود مایکروسافت خبر این تعداد از ثبت نام را منتشر و عنوان کرده که حدود ۲۵ درصد از شرکت‌های بزرگ لیست Fortune 500 نیز در بین این شرکت‌ها قرار دارند. Fortune 500 لیستی از بزرگ‌ترین و معتبرترین شرکت‌های دنیاست که سالانه توسط مجله‌ی Fortune منتشر می‌شود.

مایکروسافت با ارائه‌ی این نسخه از نرم‌افزار مدیریت دیتابیس، رقابت خود در زمینه رایانش ابری یا کلاود را با شرکت هایی هم‌چون اوراکل و آمازون وارد مرحله‌ای جدی کرد. گسترش بخش رایانش ابری مایکروسافت، از برنامه‌های اصلی ساتیا نادلا، مدیر عامل کنونی این شرکت است. اگر این شرکت به روند کنونی خود ادامه دهد و سرویس‌های مفید و پرکاربرد بیشتری برای خیل عظیم کاربران خود ارائه کند، می‌تواند امیدوار باشد که در زمینه‌ی رقابت در بخش رایانش ابری بتواند آمازون را که بهترین سرویس ابری را در حال حاضر ارائه می‌دهد، شکست دهد.