انجمن جهانی موبایل ایران را تحریم کرد؛ پیگیری مقامات برای رفع تحریم

image شهریور, 1394 اخبار

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از اپراتورهای تلفن همراه کشور، انجمن جهانی موبایل (GSMA) که در زمان اعمال تحریم های بین المللی خدمات خود را به ایران ارائه می کرد، حالا پس از رفع برخی تحریم ها ارائه خدمات مستقیم به کشور را به دلایل نامعلومی متوقف کرده است

یکی از مهمترین خدمات GSMA به عنوان مرجع هماهنگی های بین المللی موبایل، تعیین ساختار شناسه جهانی تجهیزات موبایل IMEI (مخفف International Mobile Equipment Identity) است. کد IMEI شامل چند جزء مختلف بوده که اطلاعاتی مانند کشور و کمپانی سازنده دستگاه را مشخص کرده و کاربردهای مختلفی مانند شناسایی دستگاه ها در شبکه موبایل را دارد.

لازم به ذکر است کشورهایی که با GSMA ارتباط مستقیم دارند، همواره فهرست به روزی از IMEI ها را دریافت می کنند که علاوه بر این، سازمان مذکور لیست محدودی از کدهای مورد بحث را نیز به صورت رایگان منتشر می کند.

همچنین باید گفت تحریم ایران توسط GSMA بر حضور شرکت ها و اپراتورهای ایرانی در نمایشگاه بین المللی بارسلون، به عنوان یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنعت موبایل در دنیا نیز تأثیر گذار بوده و ممکن است موجب عدم حضور آنها در رویداد مذکور شود.

گفتنی است بر اساس آخرین گزارشات، مقامات دولتی و خصوصی ایران در تلاش برای مذاکره با طرف خارجی بوده، و نهادهای مربوطه نیز در حال انجام اقدامات لازم برای رفع تحریم جدید هستند.

.